Co nove v USA alebo ako zijete?

Caute uz som sa tu dost davno neukazala mozno skoro 2 roky. Tak som chcela vediet ako sa dari ako pokracuje ci ustupuje kriza v USA? A ako pokrocili imigrantske zakony, ci su nejake zmeny co sa tyka legalneho dlhodobeho pobytu pobytu v USA.
Ceny isli hore? Prace mate dost? Alebo? Naoplatku vam mozem povedat, ze na SVK je to jedna hrozna bieda Bratislava este ako tak preziva ale ostatne je boj a naozaj vazne uz je cas na zmenu...len este neviem kam...

Ut, 28/01/2014 - 19:38 tu je to tez pekna bieda.

tu je to tez pekna bieda. Kriza neustupuje, immigrantske zakony sa nemenia, to co som cital pred desat rokama, stale tie iste sracky pisu. Amerika uz nikda nebude tym cim bola pred rokama 2001-2002. Imperium upada ako upadla rimska risa, britske imperium tak nam zacal uz upadok ameriky. Furt ale lepsie ako na tom vychodnom slovensku zemaky sadit este.

Št, 30/01/2014 - 10:48 Ja ti neviem, asi vsade to

Ja ti neviem, asi vsade to ide do prdele...2 tyzdne spat, som mal tranzit cez NY a tolko nevrlosti a arogatnosti sa mi dostalo od letiskoveho personalu, ze som rad, ze to bol len tranzit...kam sa podel ten "povestny" keep smiling
Ale tiez uvazujem o zmene, no vychadza mi stale NZ :)

Pi, 31/01/2014 - 02:16 Maestra

My tu v USA sme prave splnili 6.patrocnicu.To bol taky vtip za bolsevika,ze Co znamena 654321?:6.patrocnicu splnime za 4 roky,kde pracovali 3 ,budu dvaja za 1plat.
A na Slovensku som bola ce $viatky a mozem povedat,ze napriek biede je silno citit clovecinou.

Pi, 31/01/2014 - 06:18 napatie trva

a vladcovia robia vsetko preto aby vyprovokovali aj Slovensko, Cechy, Madarov ci Poliakov a aby sa medzi sebou pozabijali ked nedrzia za jeden koniec. Ked ludia budu drzat, moze sa stat ze pride ulava pre radoveho obcana, ziadny hlad, ziadne bezdomovstvo a neistoty.

--------------------------------------

Svetová verejnosť si myslí, že my, obyvatelia Ukrajiny, bojujeme za vstup krajiny do Európskej únie a kvôli tomu sa vrháme s holými hruďami do policajnej streľby, vdychujeme slzný plyn, znášame gumové projektily i skutočné náboje a riskujeme svoje bezcenné životy. Myslia si, že s policajtmi sa tu bijú nejakí provokatéri bohvie odkiaľ. Majú také predstavy, že my tu bojujeme za opozíciu, aby sa Ukrajina odklonila od Ruska a lízala zadok Európe.

NIE !!!!! TO JE LOŽ !!! Pôvodne bola táto revolúcia naplánovaná podľa scenára zo Sýrie a Líbye prostredníctvom falošných zástupcov opozície, ktorí sú financovaní oligarchami. No my, pravicoví i ľavicoví aktivisti, i všetci, ktorí sa postavili za národ, sa usilujeme zadržať iniciatívu nepriateľov ľudstva, našej krajiny a tých, čo sedia vo vláde. My tu nebojujeme ani za vládu, ani za opozíciu!

Nie sme provokatéri, my sme UKRAJINCI. Tu sa bok po boku bijú antifašisti s nacionalistami, obyčajní robotníci so starcami, dokonca aj veľa policajtov v civile. Skutočnými provokatérmi sú kritici volajúci po mierovej revolúcii, hlupáci obhajujúci opozíciu, ktorá nie je o nič lepšia než súčasná vláda – nepriateľ nášho národa. Lenže národ je aj proti vláde, aj proti opozícii. Médiá v rukách malej skupinky medzinárodnej elity vymývajú mozog celému svetu. V skutočnosti tu nebojujeme za nejakú Európsku úniu, práve naopak, vedieme túto vojnu proti cudzincom – oligarchom okupujúciM našu krajinu! U nás nie je ani jeden oligarcha Ukrajinec. Všetci miliardári v našej okupovanej vlasti sú buď Židia, alebo Tatári, občas sa na scéne objaví svoloč typu Janukoviča či Kučmu, ktorí sa zrazu stávajú miliardármi, no svoj kapitál rýchlo prevádzajú do daňových rajov, a tak ľudí nechávajú s holými zadkami. Prezident Janukovič slúži tatárskym oligarchom pod vedením Rinata Achmetova, no my veľmi dobre vidíme, že lídri jeho opozície slúžia židovským oligarchom – Kolomojskému, Ževagovi, Feľdmanovi a ďalším. Táto elita totálne ničí ukrajinský národ všemožnými spôsobmi. Ľudia na celom svete musia pochopiť, že my tu bojujeme proti cudziemu kapitalizmu a vyhubeniu nášho národa. V tejto krajine panuje obrovská sociálna nerovnosť. Tie peniaze, ktoré obyčajný pracujúci človek zarobí za mesiac, utrácajú mažori (deti pohlavárov) za jednu noc s prostitútkami - tými sa stali už skoro všetky naše dievčatá vďaka propagande a vštepovaniu bezduchých hodnôt zo Západu. A k tomu všetkému sa dostali nečestnou cestou. U nás nefungujú podniky, zo všetkých urobili sklady alebo kancelárie, nefunguje tu vlastne nič okrem infraštruktúry elít, všetko sa rozkráda a ničí. Elita rabuje Ukrajinu a jej obyvateľov nepovažuje ani za ľudí. Mažori, deti politikov, z áut strieľajú na okoloidúcich, no nikdy sa im nič nestane, pretože tento štát zaplavila etnická zločinnosť. Policajti sú za výplatu pripravení zabiť vlastnú matku, všetci si chcú chytiť nejaké teplé miestečko v tomto zhnitom systéme. Médiá o všetkom klamú a vnucujú choré hodnoty našim synom, z ktorých sa stávajú zradcovia, a dcéram, z ktorých sú neskôr prostitútky. Vláda sa nás snaží otráviť nočnými klubmi, cigaretami, alkoholom i márnotratnosťou, doslova podáva drogy Ukrajine a rozširuje v nej počet nakazených vírusom HIV a degenerovaných hlupákov, aby ľud zabúdal na to, čo s ním spolu s oligarchmi robí. Oni vyrabovali a znásilnili našu vlasť !!!
Cudzí okupanti spravujú náš kapitál i všetky skorumpované politické strany – ako vládne, tak i opozičné. My sa bijeme nie za Európsku úniu, ale proti kapitalistickému bezpráviu, židovsko-tatárskemu finančnému vplyvu a ich posluhovačom. My nechceme vstúpiť do Európskej únie či len zvrhnúť prezidenta Janukoviča, my chceme znárodnenie ukrajinských prírodných zdrojov i majetku oligarchov, ktorý ukradli našej krajine kriminálnymi spôsobmi ako v búrlivých 90-tych rokoch, tak aj po nich. Vieme, že naše plány sa len ťažko stanú skutočnosťou, no aj napriek tomu sa ich pokúsime zrealizovať, aby sme sa nehanbili pozrieť sa vlastným deťom do očí, keď im budú do hláv implantovať mikročipy v tolerantnom, kapitalistickom svete – už bez pôvodných národov našej Zeme.

Podľa môjho prieskumu majú ľudia nasledujúce požiadavky:

1 ) znárodnenie veľkokapitálu i prírodných zdrojov,
2 ) zničenie súčasnej kriminálnej vlády,
3 ) nedopustiť uchvátenie moci opozíciou,
4 ) zvolenie a privedenie k moci skutočných lídrov zo srdca ukrajinského národa.

So, 01/02/2014 - 12:52 Stastie

Preco davas odveci prispevok na moj clanok? Nemozes si zalozit svoj o Ukrajine?

So, 01/02/2014 - 13:02 maestra prepac ale neda mi ...na fanatika reagovat fanatikom;-)

Vaša Excelencia,

už niekoľko týždňov s hlbokým znepokojením sledujem výtržnosti a pouličné nepokoje, zmietajúce Ukrajinu. Zároveň so stúpajúcou agresivitou pouličných výtržností registrujem aj rastúci tlak na predstaviteľov ukrajinskej vlády a Vás, Vaša Excelencia, ako vrcholného predstaviteľa krajiny a zároveň symbol ukrajinskej štátnosti.

Ako Slovan si v plnom rozsahu uvedomujem, o čo sa v súčasnosti na Ukrajine bojuje. Európska únia potrebuje nové trhy a teroristická organizácia NATO sa snaží priblížiť k hraniciam Ruskej federácie. Ako občan členského štátu EÚ Vám môžem zodpovedne povedať, že otvorenie sa EÚ neprinesie ukrajinskému ľudu nič dobré. Ukrajina sa stane len ďalším obrovským trhom, na ktorom nebude miesto pre pôvodnú ukrajinskú produkciu. Výrobu nahradí dovoz a konzum a státisíce ľudí príde o prácu. Na konci tohto procesu nebude nič iné, ako totálne zotročenie ukrajinského ľudu a prevod ukrajinskej pôdy do rúk cudzích investorov. Presne tak, ako sa to v súčasnosti odohráva aj na Slovensku.

Po vstupe do EÚ moja vlasť de facto stratila štátnu nezávislosť a pod hrozbou sankcií je nútená dodržiavať rôzne nezmyselné smernice, nariadenia a iné predpisy, ktoré nám diktuje Brusel a ktoré vyslovene a jednoznačne poškodzujú národnoštátne záujmy SR a jej obyvateľov. Dôsledkom tejto politiky je neustály rast cien, vysoká nezamestnanosť, zhoršujúci sa zdravotný stav národa, strata politickej a ekonomickej samostatnosti, narastanie štátneho dlhu a celkový rozvrat nášho hospodárstva.

Vaša Excelencia! V záujme budúcnosti slovanských národov Vás prosím a zároveň aj žiadam, aby ste v žiadnom ohľade neustupovali skupinám, ktoré sa pouličnými nepokojmi a útokmi na vládne inštitúcie jej predstaviteľov snažia rozbiť územnú celistvosť Ukrajiny a ohroziť jej zvrchovanosť a nezávislosť. S teroristami nemožno vyjednávať, pretože nič z toho, čo by Vám sľúbili, by nemysleli úprimne. Pre príklad nemusíme chodiť ďaleko do histórie. Stačí, keď sa pozrieme na osud srbského národného hrdinu Slobodana Miloševiča

Vaša excelencia! Zachráňte Ukrajinu, ešte kým máte na to silu a prostriedky. Už o mesiac môže byť neskoro!

S úctou,

Marián Kotleba, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja

So, 01/02/2014 - 13:08 to maestra.

Ako si to zariadis tak to mas...Vela veci je zle,Obama buduje svoj socializmus a ma to dosledky...nastastie USA je velke a je si z coho vyberat.Ja som vybral republikansky Texas a mozem povedat ze som veeeeelmi spokojny!;-)

Ne, 02/02/2014 - 06:08 Ach

ty nestastnico!!!

Po, 03/02/2014 - 20:38 news

Za 2 roky sa zmenilo dost.ceny sli hore skoro vsetkeho,platy snad iba v stanych sluzbach,pribudli nejake pracovne miesta,podla mnozstva starych bicyklov na cestach aj nejakiPoliaci,Madari,no a samozrejme Cesi,Slovaci,vsetci maju pracu,niektori aj bez kontraktorov,,dnes uz amici robia radsej na cierno,aspon ti na podporach.Benzin,elektrika a voda su stale lacnejsie ako na Slovensku a nehnutelnosti idu pozvolna hore,niekde aj dost prudko,ani sa nedivim,boli uz lacnejsie ako vo Velkom Krtisi.No a konecne my tu mame dnes nahle leto 28 stupnov.Len voda v oceane je studena.
Este jedna zaujimavost.Farmy,ktore sa pred casom zmenili na golfove ihriska,budu zase in.Na trhu su rady na miestnu zeleninu a ovocie,a ubudlo tlstych ludi.Dr Oz ma asi vacsiu odozvu,ako Bukovsky.Myslim,ze je to zhruba vsetko zo severovychodu Floridy.

Po, 03/02/2014 - 21:05 podla mnozstva

starych bicyklov presedlali z aut na bicykle amici. Poliakov, slovakov, cechov totiz nepribudlo ale rapidne ubudlo.

Ut, 04/02/2014 - 14:26 novinky su len z Floridy

Este mame jednu dobru novinku.Na cestach pribudla vysvietena vystrazna znacka,ze mame zakon na zakaz SMS-kovania,konecne!Telefonovat sa Este stale moze.Prilby pre motorkarov stale nie su povinne.Co sa tyka bicyklov,pred rokmi som bicyklovala PO plazi sama,kym mi nejaky,verim,,nasinec"neutal.Dnes sa plazovych bicyklov predava na stovky.Po par,mozno 2-3rokoch zhrdzaveju a skoncia pri kontajneroch.Odtial si ich vdacne zoberu ludia,s urcitostou viem,ze vychodna Europa,primontuju vselijake debnicky,ako trebars z bananov a potom ich vidno pred hotelmi a restikami a to je zaroven neklamny znak,ze majitel zamestnava na cierno.
Na severe US a inde moze byt situacia ina,tu je takato.Este mame aj chodcov,co sa nevedia bicyklovat,to je ina kategoria,amici jazdia s prilbami a dlhe trate,ako sport.tot iba moj postreh.

Št, 06/02/2014 - 14:03 Billboard-y

a tiez pribudli billboardy s napisom donate boat uz im nestaci len auto. Lakomci nepoznaju prekazky.

Pi, 07/02/2014 - 00:28 co uz mas len ty za

co uz mas len ty za starosti!;-))))
1,lakomci a darovane lode ?
2,su lode co su aj zadarmo drahe
3,za istych okolnosti moze bit financne vyhodne darovat lod charite(znizenie dani)

Pi, 07/02/2014 - 06:03 ACH

TY DRISTOSU! - Cirkus

Ja tam nebyvam ale ked tam pridem robi to dojem ze ludia nevedia co robit s peniazmi ale len nakupuju novsie a novsie veci a nevedia co robit s pouzitymi.

Odhaduje sa rok 2016 na totalnu ocistku ekonomie ameriky a s nou pojde do kelu aj kanada.

So, 08/02/2014 - 00:01 Ja ti neviem...kazdy tvoj

Ja ti neviem...kazdy tvoj druhy prispevok je o tom aka je v USA kriza,ako roboty nieto...a teraz taketo vypisujes?
Nevylucuje nahodou jedno druhe?;-)

So, 08/02/2014 - 00:56 to emilka

co mas proti bicyklom? V anglicku, holandsku, belgicku, francuzsku ci nemecku chodia do prace na bicykloch aj manageri velkych podnikov, inzinieri, ekonomi. Len tlsty amik si musi vyvazat rit na velkom aute lebo sa nevie hybat.

So, 08/02/2014 - 00:55 prilby pre motorkarov

by mali uzakonit co najskor. Neviem ci ty jazdis, ale prilba ti moze zachranit zivot aj pri rychlosti 20km za hodinu

So, 08/02/2014 - 14:48 Ja ti neviem Cirkus

Ale preco pises take dristy pod svojim nickom? Keby si pisal pod inym tak este by som mozno naletela na tvoje hlupe nazory ale pod svojim nickom take povykrucane nazory. Ze sa nehambis ty bozske dieta.

St, 26/02/2014 - 22:00 to je mile, ze sa pytas! :-)

to je mile, ze sa pytas! :-) podla mna je to tu take, ako si kto spravi. ja pracujem, kolko chcem, platena nie som tolko kolko by som si za danu pracu zasluzila, ale tato praca nie je ocenena ani vo vacsine sveta. inak je to tu normalne. roboty niet, ludia sa boja o buducnost, vydavky su tu neskutocne. zijeme z ruky do huby (pokial nie je niekto bohaty). ale na letenku na navstevu SK si vzdy odlozim! ;-)