WAT

Zdravim. Chystam sa prvy krat na WAT a mám par otazok ohladom hladania prace.. Oplati sa mi to nechat na agenturu, nech mi zaisti pracu pred odletom, alebo si hladat pracu na nete sám, popripade po prilete? A cez ktoru agenturu je to "doveryhodne", ake mate skusenosti?

St, 13/03/2013 - 23:03 ja som bola v lete 2011 v

Obrázok používateľa smolko018

ja som bola v lete 2011 v Myrtle Beach, SC cez agentúru Career International. Prácu sme si nechali zabezpečiť agentúrou, najskôr som sa však snažila nájsť si sama ale nepodarilo sa (skús pohľadať a osloviť niekoho na stránke j1jobs.com, možno budeš mať viac šťastia ;) ). K agentúre: čo sa týka vybavovania, asistencie, prístupu tu na SR nemôžem jej nič vytknúť. Ale po prílete do USA sme mali niekoľko komplikácií, s ktorými nám oni pomôcť nemohli. Podľa mňa je to vždy trošku aj o šťastí akého budeš mať zamestnávateľa v USA, pretože ak si už tam tak agentúra zo SR ti veľmi nepomôže. Nás mali čakať na letisku a odviesť na ubytko, ale "tradične" nás nikto nečakal a prvú noc sme spali na letisku. Ráno po príchode k zamestnávateľovi (pracovná agentúra v oblasti hotel managementu) nám oznámili že nemajú pre nás prácu ani ubytko (pritom sme deposit a nájomné za prvý mesiac platili dopredu prevodom). Prácu nám našťastie našli do 2 dní, ale pracovali sme 25-32h týždenne a nie sľúbených 40, čo bola pekná bieda. Ubytovali nás u jedného rusáka v černošskom ghete, po zotmení sme sa báli aj nos vystrčiť :D kontaktovali sme CI, oni nášho zamestnávateľa ale nepomohlo. Nakoniec sme na zamestnávateľa pritlačili my a dostali sme krásny bytík s bazénom a golfovým ihriskom :D nakoniec všetko dopadlo ok až na zárobok, tak neviem či by som túto agentúru odporučila.....good luck

Št, 14/03/2013 - 02:06 Velmi dobre si to napisala,to

Velmi dobre si to napisala,to je navod pre vsetkych mladych,,nie sme rusaci,ani mexikani a Sliby se maji plnit nejen o Vanocich.Samozrejme odviest dobru pracu.A Asi si zabudla dodat ,ze Myrtle Beach je krasna a velmi oblubena.Ocean Lakes pre rodinky s detmi,,ale vobec pre vsetkych.

Pi, 15/03/2013 - 17:10 Cez znamych je overena CCUSA,

Cez znamych je overena CCUSA, ale jednak je mozno trosku drahsia a tiez mi kamos hovoril ze uz moze byt neskoro, je mozne ze uz maju naplnene pocty..