Poistený list/ obálka na cenný list

Ahojte, na stránkach ambasády som sa dočítala, že mám so sebou priniesť obálku na poistený list + známku. Bola som u nás na pošte, ale pani za okienkom nemala ani len potuchy o tom, ako to pri zasielaní víz chodí. Dala mi obálku na cenný list a známku v hodnote 2 eur. Vie mi niekto poradiť, či je to v poriadku? Je potrebné zaplatiť vopred aj nejaké poistenie alebo je to už v cene služby, keď si zakúpim tú blbú obálku na cenný list? Som z toho jeleň. :-D

Št, 14/06/2012 - 00:44 Toto je napisane na stranke

Toto je napisane na stranke ambasady:
V prípade, že si z akéhokoľvek dôvodu nemôžete vyzdvihnúť svoj pas osobne, môžeme vám ho zaslať poštou spolu so všetkými dokladmi.

V tomto prípade nám prineste obálku na poistený list s predpísanou adresou. Pri váhe do 2 kg a pri poistení obálky na 332 EUR nám prineste známku v hodnote 3,29 EUR.
Takze na poste si len pytaj obalku na poisteny list a znamku v hodnote 3,29 EUR.
Ak pracovnicka posty nebude vediet co je obalka na poisteny list tak si zavolaj veducu a ziadaj o prepustenie neschopnej pracovnicky!

St, 20/06/2012 - 11:57 Dakujem

To som na stranke nasla aj ja, ale pise sa to pri vizach pre imigrantov, ja ziadam o neimigrantske J-1 (au pair), tam sa spomina obalka a znamka v hodnote min. 2 eur. To je to, co mi nie je jasne.

20.6. 2012
Pohovor na ambasade mam teda uz za sebou a len doplnim pre tych, ktori sa raz k mojmu prispevku dostanu, ze pre typ víz J-1 staci na poste pytat obalku na cenny list/vola sa to aj obalka na poisteny list/+ 2eurovu znamku.